Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

Bolu İl Temsilciliğimizden Protokol Ziyaretleri

Bolu İl Temsilciliğimizden Protokol Ziyaretleri

Türkiye Hemofili Derneği (TRHD) Bolu İl Temsilciliği olarak Bolu ve çevre illerde hemofililerin daha iyi şartlara ulaşabilmesi için çeşitli protokol ziyaretleri gerçekleştirildi.

İlk olarak başkent Ankara’da TBMM ziyaret edildi. Bolu milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun ile yapılan görüşmelerde Bolu’daki hemofili hastaları hakkında bilgi verilerek şehre hemofili konusunda yetkin hematolog atanması talebimiz iletildi. Ardından Karabük milletvekili Burhanettin Uysal ile görüşmede ise şehirde yaşayan hemofililerin sayısı ve bilgileri istendi. Sağlık İl Müdürlüğü aracılığıyla verilen bilgiler derneğimize iletildi.

Meclis ziyaretlerinin ardından Bolu valisi Aydın Baruş ile makamında görüşüldü. Sağlık İl Müdürünün de telefon ile katıldığı toplantıda Bolu’daki hemofililerle dahiliye uzmanlarının ilgilendiği, hastaların reçete ve rapor işlemleri için Düzce veya İstanbul’a gittiği iletildi. Bu durumun aşılabilmesi için üniversite rektörü ile görüşüleceği ve Bolu’ya bir hematolog atanması için gerekenlerin yapılacağı bilgisi alındı. Sonrasında göreve yeni başlayan Bolu İl Sağlık Müdürü Seracettin Çom da başarılar dilemek üzere makamında ziyaret edildi.

Bolu Belediye Başkanlığı da ziyaret edilerek başkan yardımcısı İhsan Ağcan ile görüşüldü. İhsan Ağcan, hemofililerin BOBES’ten (spor merkezi) ücretsiz olarak faydalanabilmesi konusunda büyük destek verdi. Ayrıca hastalarımızın ihtiyaçları ve dernek faaliyetlerimiz konusunda her türlü desteğin sağlanacağı sözü alındı. Son olarak ise yeni atanan Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ziyaret edilerek hemofili ve bölgede yaşayan hemofilikler hakkında bilgi verildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

 • Slm
  2017-06-18 22:30:08

  Geçmiş olsun dilek hanım iletişim kuralim cemal kurukan bolu il temsilcisi cevabınız bekliyorum

  Cevap Ver 0 0
 • Dilek Aydın
  2017-06-02 17:17:49

  4 yaşında oğlum hemofili A Düzcede ikamet ediyorum haftada iki kez profilaksi alıyor oğlum raporumuz 8 kutu olarak düzenledi Nazan hoca İzmite gidip geliyoruz maddi durumumuz iyi değil lütfen Allah rızası için Düzceye de çocuk hematolog gelsin lütfen yetişkin hematolog var ilacı yazmıyor yazabileceğini biz hemofilik aileleri biliyoruz ama onlar soruşturma olur yada başka korkulardan yazmıyorlar eşim ve ben çalışmıyoruz eşimin babası geçimimizi sağlıyor bizim için izmite gitmek zor ama çocuğumuzun geleceği için koruyucu tedavisini düzenli bir şekilde sürdürüyoruz lütfen sesimi duyun sağlık bakanlığına da ilettim bu durumumu fakat dönüş olmadı!!..

  Cevap Ver 0 0

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Video Galeri

Foto Galeri