Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

Mutlu, Sağlıklı, Yaratıcı Çocuklar Günü Programı

Mutlu, Sağlıklı, Yaratıcı Çocuklar Günü Programı

23 Eylül Cumartesi günü İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu ev sahipliğinde gerçekleşen  "Mutlu, Sağlıklı, Yaratıcı Çocuklar Günü” programına Türkiye Hemofili Derneği bünyesinden ailelerimiz de katıldı. Derneğimiz üyelerinden 4 ailemiz 23 Eylül Cumartesi Koç Üniversitesi Sarıyer Kampüsü’nde gerçekleşen etkinliğe katıldı.

Çocuklar için düzenlenen bu eğlenceli ve öğretici günde derneğimize verilen kontenjan dahilinde katılan ailelerimiz çocuklarının mutlu, sağlıklı ve yaratıcı bireyler olma yolundaki gelişimlerine katkıda bulundu. Mutlu, Sağlıklı, Yaratıcı Çocuklar Günü’nde ilkokul ve ortaokul çağındaki yüzlerce çocuk ve ailesi sağlıklı yaşamla ilgili aktivitelerle birlikte eğlenceli, öğretici, mücadeleyi ve takım çalışmasını destekleyen “Çocuklarla Zumba”, “Lego ® Festivali”, “Hummel Macera Parkuru” gibi çeşitli oyun ve etkinliklere katılma fırsatı buldu. Bu etkinliklerin yanı sıra çocuklar ana sahnede gerçekleşecek sihirbaz gösterileri, Hans Christian Andersen’den masal okumaları, DJ performansları ve başka etkinliklerle de eğlendi.

Programa katılan ailelerimizden gelen yorumlar:

23 Eylül de neşeli, mutlu ve sağlıklı çocuk günü programınız da Ege ve biz çok eğlendik. Hazırlanan program ve aktiviteler egenin keyifli zaman geçirmesini sağladı. Egenin mutlu olması ve eğlenceli zaman geçirmesi annesi ve babası olarak bizi de mutlu etti. Hepimiz için güzel bir gündü. Hazırlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Özellikle Ege Dr. Bülent amcasına teşekkür ediyor. Onu böyle güzel bir organizasyona gönderdiği için.

Atiye -Murat –Ege ELAL

 

Öncelikle derneğinize böyle bir etkinliğe katılmamız için öncülük ettiği için teşekkür ederiz. Bu tür etkinliklerin devamını bekliyoruz. Erkinliğe giderken ulaşım konusunda sıkıntı yaşamadık belirtilen yer ve zamanda servis imkânı vardı. Servis bekleme alanında başka bir dernek üyesi aile ile tanıştık ve etkinlik boyu onlarla beraber hareket ettik. Böylece çocuklar ve aileler kaynaşmış oldu. Etkinlik amacı doğrultusunda açılmış olan aktivite istasyonlarını sırası ile gezdik ve çocuklarımız burada güzel vakit geçirdi. Bu aktiviteler arasında Lego sponsorluğunda çocuklarımız dilediği kadar Legolarla oynama imkânı buldu ve ücretsiz Lego hediye edildi. Becerilerini artırma yönünde Sihirbazlık Okulu adı altında kurulan bölgede oyunlar oynayıp çeşitli kostümlerle fotoğraf çektirdiler. Spor olarak çocuklar langırt sahasında futbolcu oldu ve belli bir bölgede sabit durmaları sağlanarak maç yaptılar. Sahne gösterileri ile dans etme, masal dinletisi, dj performansı ve sihirbazlık gösterisi izleme fırsatı yakaladılar. Çeşitli objelerle çocuklara maske vb. İmkânlar sağlanarak eğlenmeleri sağlandı.5 saat gibi uzun bir süre durmamıza rağmen çocuklar hiç bir şekilde sıkılmadı.

Esra Savaş Çoban

 

 

 

 Mutlu sağlıklı yaratıcı çocuklar günü tam anlamıyla harika bir gündü çocuklarım çok eğlendi her şey güzel düşünülmüş sıkılmadan geçen bir gün hazırlayan emeği geçen herkese çok teşekkür ederim kendi adıma çocuklarım adına eğlence amacına ulaşmıştır mutlu sağlıklı yaratıcı çocuklar :)

Çiğdem Şenel

 

Hafta sonu çocuklarımla beraber '' mutlu çocuklar '' etkinliğine katıldık. Bu etkinliğe katılmamıza vesile olan '' hemofili derneğimize '' ve etkinlikte emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Gerçekten çok güzel, eğitici ve eğlenceli bir etkinlikti çocuklar kadar biz büyüklerde çok eğlendik. Masal anlatımları, Lego oyun bölümleri, animasyon gösterileri, yarışmalar özellikle çocuklar tarafından eşlik edilen zumba dans gösterisi çok eğlenceliydi. En kısa sürede görüşmek üzere tekrar teşekkürler.

Canan Kızılay Aktaş

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Video Galeri

Foto Galeri