Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

Engelliler Yüzme Şenliği

Engelliler Yüzme Şenliği

Türkiye Hemofili Derneği hasta ve yakınları ile birlikte Genç Hemofili Müzik Grubumuz, 6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu dolayısıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Engelliler Yüzme Şenliği” programına katıldı. 4 genç 4 çocuk hemofilik yüzme müsabakalarına katılırken; aileler, dernek çalışanımız ve Genç Hemofili Müzik grubumuzdan oluşan 16 kişilik bir ekip ile biz de oradaydık.

 

Bedensel engelli, görme engelli, özel sporcular (otizm, down, mental retardasyon) ve hemofili hastalarından oluşan toplam 150 engelli yüzme yarışlarına katıldı. Katılan tüm sporculara madalyaları verilerek katılımları ödüllendirildi. Genç Hemofili Müzik Grubu’nun renklendirdiği organizasyon öncesinde tüm çocukların diş muayeneleri yapılarak diş sağlığının önemi vurgulandı ayrıca diş problemi olan sporcular tespit edilerek muayeneleri için adımlar atıldı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Video Galeri

Foto Galeri