Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık Uluslararası Kızılhaç-Kızılay Dernekleri Federasyonu Avrupa Başkanı Seçildi

Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık Uluslararası Kızılhaç-Kızılay Dernekleri Federasyonu Avrupa Başkanı Seçildi

Antalya'da gerçekleştirilen Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC) Genel Kurulunda yapılan seçimlerde Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık IFRC Avrupa Kıta Başkanı seçildi. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Kızılayımızın artık Federasyonda zümrüt tanesi gibi kıymetli bir yeri var.” dedi
 
“Avrupa’ya Türk Kızılayı’nın yeni yaklaşımlarını taşıyacağız”
 
Dünyanın en eski, en kadim, en yaygın insani yardım organizasyonu olarak yaklaşık bir buçuk asırdır insan ıstırabını dindirmek için çalışan ve önümüzdeki yıl 150. yılını kutlayacak Kızılay’ın artık Federasyonda zümrüt tanesi gibi kıymetli bir yerinin olduğunu dile getiren Kınık, “Bu onur azından çoğundan muhtaç olan insanlara vermeye gayret eden iyiliksever Türkiye’nin, Anadolu’nun onurudur. Bu onur, dünyanın her yerinde Kızılay’ın ve ülkemizin bayrağını dalgalandıran çalışanlarımızın, şubelerimizin, gönüllülerimizin, gençlerimizin, kadınlarımızın onurudur. Bu onur, bizim önümüzde her zaman yol açan, tüzüğümüze göre Onursal Başkanımız olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onurudur. Ve biz devletimizle, milletimizle, mazlum halklarla, dünyanın bu coğrafyadan ümidi olan nice toplumların desteğiyle bu yarışı önde kapatmış olduk. Yeni dönemde federasyonda yapacak çok işimiz var. İnsanlığın çektiği ıstırapları dindirebilmek için Avrupa’ya Türk Kızılayı’nın yeni yaklaşımlarını taşıyacağız.” dedi.
 
Türkiye Hemofili Derneği Yönetim Kurulu olarak biz de Dr. Kerem Kınık ve Türk Kızılayı'nı tebrik eder, ülkemizde ve dünya genelindeki başarılı çalışmalarının artarak devam etmesini dileriz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Video Galeri

Foto Galeri