Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

TRHD Sağlık Bakanlığı Ziyareti

TRHD Sağlık Bakanlığı Ziyareti

T.C Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 24.07.2017 tarih ve 2017/13 sayılı genelgesi ile hemofili reçeteleri yazımı ile ilgili 18-21 yaş sınırlaması getirilmiş ve bahse konu genelge ile 21 yaş üstü hemofili hastalarımızın ilaç alamama  mağduriyeti oluşmuştur. Bu mağduriyete binaen Türkiye Hemofili Derneği olarak 31.10.2017 tarihinde dernek merkezimizde erişkin hemofili hastalarımıza yönelik bilgilendirme toplantısı yapılmış ve yaşanan mağduriyetin giderilmesi için ilgili bakanlıklara müracaat etmek ve çözüme ulaşmak amacı ile Edirne İl Temsilcimiz Sinan Baş ve Bolu İl Temsilcimiz Cemal Kurukan görevlendirilmiştir. Bu doğrultuda  temsilcilerimiz 01.11.2017 tarihinde Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne giderek genelgenin yayınlanması sonrası yaşanan sorunları dile getirmiştir. İlgili Daire Başkanlığınca genelgenin iptal edilmesi ve yaş sınırının kaldırılarak çocuk hematologlarının erişkin hemofili hastalarına yönelik olarak da ilaç, tetkik ve tedavi hizmeti verilebileceği yönünde yeni bir düzenlemenin en kısa sürede uygulamaya başlanacağı sonucuna varılmıştır. En son aldığımız bilgiye göre de konuyla ilgili yeni bir genelgenin yazıldığı, Sağlık Bakanlığı'nda imza aşamasında olduğu ve en kısa zamanda yayımlanacağı bilgisi alınmıştır.


Hemofili hastalarını ilgilendiren her konuda olduğu gibi yaşanan bu sorunun çözüme kavuşturulması yolunda da Türkiye Hemofili Derneğimiz çalışmalarını hızla devam ettirmektedir.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • Olcay keskin
    2018-05-19 23:06:32

    Kardeşim hemofili A şu anda sağlık güvencesi yok ve ilaç alamıyor 39 yaşında nasıl bir yol izlemeniz gerekir şimdiden teşekkürler

    Cevap Ver 0 0

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Video Galeri

Foto Galeri