Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

Minik Aşçılar Hayallerindeki Pizzayı Yarattı

Minik Aşçılar Hayallerindeki Pizzayı Yarattı

Türkiye Hemofili Derneği geçtiğimiz hafta içerisinde düzenlediği yarıyıl okul karne tatili şenliği ile ara tatile giren çocuklar için güzel bir etkinliğe imza attı. Derneğimizin üyeleri, aileleriyle beraber “Minik Aşçılar Mutfakta” sloganı eşliğinde İstanbul Yeşilyurt’taki WOW Otel bünyesinde mevcut olan Soffa restoranda bir araya gelerek pizza ve kurabiyenin nasıl yapıldığını hem öğrendiler hem de uygulamalı olarak kendileri yaparak güzel bir vakit geçirdiler. Detayları etkinliğe katılan hemofilik çocuklarımızdan birinin babası Ertan Hatay'dan okuyalım:

"Örf ve adetlerimizin değişmez bir parçası olan, paylaşmanın en güzel örneğini sunan çocuklarımız, yaptıkları pizza ve kurabiyeleri bizlere sunarak, ikramda bulunmayı ihmal etmediler. Hepsinin ellerine, yüreklerine sağlık.  Allah hepsine sağlık, huzur ve başarı versin. Bizleri daha nasıl mutlu edeceklerdi ki; karneleri başarılı, hayata bakış açıları pozitif ve mücadele azmiyle kararlı olan çocuklarımızın geleceğe daha umutlu ve mutlu olarak baktıklarını gördük. Çocuklarımıza hemofilinin bir hastalık olmadığını, hemofilinin bir yaşam tarzı biçimi olduğunu belirterek onların yaşama bağlanma ve azimlerini daha da perçinleştirmeye çalıştık. Bugünün minikleri yarının büyükleri olarak onlarda kendilerinden sonra gelecek olan hemofilik bireylere birer ışık ve umut olacağı inancımız tamdır. Allah yar ve yardımcıları olsun.

Bizlere böyle bir güzel organizasyonu sunan derneğimize teşekkür ederiz."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Video Galeri

Foto Galeri