Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

Nadir Hastalıklar Günü Farkındalık Etkinliği

Nadir Hastalıklar Günü Farkındalık Etkinliği

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Nadir Hastalıklar Araştırma Kulübü'nün organize ettiği "3. Nadir Hastalıklar Günü" etkinliğine derneğimizden 10 kişilik bir ekiple katıldık. Video çekimleri, fotoğraf çekimleri, halk bilgilendirmelerinin yapıldığı günde , özel hazırlanmış broşürler ve balonlar eşliğinde yürüyüş yaptık. Bir hikaye vardır;

Bir adam sahilde yürüyüş yaparken,denize telaşla bir şeyler atan birine rastlar. Biraz daha yaklaşınca bu kişinin, sahile vurmuş deniz yıldızlarını tekrar denize attığını fark eder ve

–  “Niçin bu deniz yıldızlarını denize atıyorsun ?” diye sorar.

Topladıklarını hızla denize atmaya devam eden kişi, “Yaşamaları İçin” yanıtını verince, adam şaşkınlıkla:

–  “İyi ama burada binlerce deniz yıldızı var.Hepsini atmanıza imkan yok. Sizin bunları denize atmanız neyi değiştirecek ki ?” der.

Yerden bir deniz yıldızı daha alıp denize atan kişi,

– “Bak Onun İçin Çok Şey Değişti,” karşılığını verir.

Tüm soğuğa rağmen kıymetli vakitlerini bize ayıran,  Hemofili ve diğer Nadir Hastalıklar hakkında bilgilendirmelerimizi samimiyetle ve dikkatle dinleyen vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

 Her biri gözümüzde birer deniz yıldızı...

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Video Galeri

Foto Galeri