Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) Ziyareti

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) Ziyareti

Türkiye Hemofili Derneği Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Yusuf Büyükpınarbaşılı, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sebahattin Balcı’yı ziyaret etti.

Türkiye Hemofili Derneği Bişkek Temsilcisi ve KTMÜ Okutmanı Rıfat Nergiz’in de bulunduğu görüşmede Üniversite-Dernek iş birliğiyle gerçekleştirilen çalışmalar değerlendirildi.

Kırgızistan ve Dünya Hemofili Derneklerinin iş birliğiyle gerçekleştirilen Hemofili Forumu’na Türkiye'yi temsilen katılan Yusuf Büyükpınarbaşılı, burada, 2015’te başlayan ve 2019’a kadar devam edecek olan Bişkek-İstanbul Kardeşlik Programı çerçevesinde bugüne kadar yapılan çalışmaları anlattı.

Türkiye Hemofili Derneği, Dünya Hemofili Federasyonu’nun Kardeşlik Projesi’ne destek olarak 1999’dan beri Almanya, Azerbaycan, Özbekistan gibi ülkelerde ortak projeler gerçekleştiriyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Video Galeri

Foto Galeri