Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

STK Kapasite Geliştirme Eğitimi

STK Kapasite Geliştirme Eğitimi

Roche ilaç firmasının 6-7 Eylül tarihleri arasında İstanbul'daki genel merkez binasında düzenlemiş olduğu "STK Kapasite Geliştirme Eğitimi"ne Türkiye Hemofili Derneği’ni temsilen Hamza Demirel ve Melike Tekinel katıldı. 7 STK’dan 14 kişinin katılımıyla gerçekleşen eğitim STK’ların kendi kurumlarını tanıtan sunumları ile başladı. Ardından Psikolog Suat Özçağdaş  Roche firmasının tanıtımını yaparak bu eğitim programının amacını anlattı ve STK’ların gelişimi hakkındaki sunumunu gerçekleştirdi. Sayın Özçağdaş‘ın eğitimi son derece verimli oldu. Bu sunumlarda Türkiye Hemofili Derneği olarak ne derecede gelişmiş olduğumuzu görmek, bizleri oldukça mutlu etmiştir. Özellikle hasta derneklerinin olduğu eğitimde STK’ların stratejik yönetim anlayışı, STK yönetimi ve örgütlenmesi konu başlıklarıyla verilen teorik eğitimin ilk aşaması tamamlanmıştır. Ertesi gün atölye çalışması için gerekli olan hazırlıklar yapılarak ilk günün sonuna gelindi.

İkinci güne "Derneklerin Durumu" adlı atölye çalışmasıyla başladık. Katılımcılar STK’larının değerlendirmesini anlattıktan sonra, günün ikinci atölye çalışması olan "Hedef Belirleme Atölyesi"ne geçtik. Her STK kendine özel 3 hedef belirleyip katılımcılara aktardı. Genel değerlendirmeler sonrasında, STK Kapasite Geliştirme Eğitimi hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi. Gelişmek ve öğrenmek için atılan adımlarımıza bir yenisini ekleyerek derneğimize katkısı olmasını temenni ederiz.

   

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Video Galeri

Foto Galeri