Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

Avrupa Hemofili Birliği (EHC) Gençlik Liderliği Çalıştayı 2019

Avrupa Hemofili Birliği (EHC) Gençlik Liderliği Çalıştayı 2019

Türkiye Hemofili Derneği’nin de üyeleri arasında bulunduğu Avrupa Hemofili Birliği (EHC) tarafından her yıl düzenlenen "Gençlik Liderliği Çalıştayı" 2019 yılında "Harekete Geç, Konuş, Sohbete Katıl” başlığı altında, 6. kez, 5-7 Nisan 2019 arasında Hollanda’nın Amsterdam şehrinde yapılacaktır.

2019 Çalıştayı, tüm katılımcılarını çeşitli stratejilerle ve becerilerle donatarak onların kendi ülkelerindeki ulusal hemofili organizasyonlarında (National Member Organization-NMO) daha aktif olarak yer almalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Çalıştay, tematik olarak üç modülden oluşacak: NMO'larda gönüllülük ve gençlik katılımı; bir hasta organizasyonunun çalışmasına stratejik yaklaşım; ilaç endüstrisi ve diğer dış paydaşlar ile işbirliği.

Program, deneyimli eğitmenler tarafından kısa sunumlardan ve katılımcıların kazanılan bilgiyi pekiştirmelerine yardımcı olacak pratik ve interaktif alıştırmalardan oluşacaktır. Çalıştay, NMO'ların gönüllü topluluklarının büyümesini ve gelişmesini destekleyerek hem katılımcılara hem de üye ülke organizasyonlarına fayda sağlayacaktır. Türkiye Hemofili Derneği olarak biz de gençlerimizin bu çalıştayda yer alarak becerilerini artırmalarını ve dernek çalışmalarımızda aktif olarak katkı sağlamalarını istiyor ve destekliyoruz. Bu doğrultuda 2019 EHC Gençlik Liderliği Çalıştayı’nda yer almak isteyen ve aşağıdaki şartları sağlayan üyelerimizin İngilizce olarak kendilerini tanıtan ve neden çalıştayda yer almak istediklerini detaylı şekilde açıklayan, 1 sayfa uzunluğunda hazırlayacakları metni derneğimize elden ve info@turkhemoder.org adresine e-posta yolu ile ulaştırmaları gerekmektedir.

Katılımcı olmak üzere aday gösterilecek kişilerin;

  • -- Hemofili, vWH (von Willebrand Hastalığı) veya başka nadir bir kanama bozukluğu olan veya taşıyan,
  • -- 21-30 yaş arasında,
  • -- Çalıştayda yer alacak interaktif eğitimlere aktif olarak katılacak düzeyde akıcı İngilizce konuşma ve yazma becerisi olan,
  • -- Eğitimlere ve devamında istenebilecek çalışmalara veya raporlamalara aktif olarak katılacak,
  • -- Çalıştayda kazanacağı becerileri hem Türkiye Hemofili Derneği’nin organizasyonlarında hem de yeni genç gönüllülerin dernek bünyesine kazandırılması çalışmalarında aktif olarak kullanmaya gönüllü kişiler olması gerekmektedir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Video Galeri

Foto Galeri