Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

TRHD Karne Şenliği

TRHD Karne Şenliği

Türkiye Hemofili Derneği düzenlediği 2018-2019 öğretim dönemi yarıyıl tatilinde düzenlediği “Geleneksel IV. Karne Şenliği” ile öğrencilerimiz için güzel bir gün geçirmelerini ve eğlenmelerini sağlamıştır. Minik Hemofilikler Meslek Keşfinde konseptiyle İstanbul-Akasya AVM içerisinde bulunan Kidzania’da düzenlediğimiz etkinliğimize 30 çocuk, 10 ebeveyn ve 7 TRHD görevlisi olmak üzere toplam 47 kişi katılmıştır. Tatile giren öğrenci hemofililerimiz bir çok mesleği yakından tanımanın heyecanı ile birebir tecrübe etme imkanı buldular, hem öğrenerek hem de uygulayarak unutulmayacak güzel bir gün geçirdiler.

Farklı yaş grupları olmasına rağmen birbirlerine öğrendikleri bilgi ve tecrübeleri başarılı bir şekilde aktaran miniklerimiz geçirdikleri bu eğlenceli gün içerisinde aynı zamanda aralarına katılan yeni arkadaşlarını tanıma ve ekip çalışması yapma şansını yakalamışlardır. Kendi aralarında istedikleri mesleklere göre grup oluşturan üyelerimiz itfaiye eri, aşçı, doktor, hemşire, şoför, oyunculuk ve diğer mesleklerde çalıştılar, kendi emekleri ile mesleklerin gereğini deneyim etme imkanını buldular. Birbirlerini farklı alanlara yönlendirerek öğrenmeye teşvik ettiler, bu da ebeveynleri ve biz görevlileri oldukça mutlu etti.

Yoğun geçen koşuşturmanın ardından 12:30’ da Kidzania içerisinde bulunan bir restoranda yaşadıklarının heyecanı ve yeni bir şeyler öğrenmenin verdiği gururla, hep birlikte öğle yemeği yenildi. Koyu sohbetle yenen yemeğin ardından sertifikaları dağıtılarak toplu fotoğraf çekimi yapıldı, bu güzel günün yaşanmasında emeği geçen herkese teşekkür edilmesi ile etkinlik tamamlanmış oldu. Bir sonraki karne şenliğinde görüşme dileği ile miniklerimizi evlerine uğurladık.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Video Galeri

Foto Galeri