Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

Hemofili ve Diğer Kalıtsal Kanama Bozukluğu olan Hastaların Ağız-Diş Sağlığı Bakımı ve Tedavileri

Hemofili ve Diğer Kalıtsal Kanama Bozukluğu olan Hastaların Ağız-Diş Sağlığı Bakımı ve Tedavileri

28.02.2019 Perşembe günü saat 15:00’de Çorlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde yaklaşık 70 diş hekimi, Tekirdağ Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Tolga KUTAL ve Çorlu İlçe Sağlık Müdürü Uz.Dr. Evren TARIM’ın katılımı ile gerçekleştirdik.

Bölgemizde ki diş hekimlerine yönelik “Hemofili ve Diğer Kalıtsal Kanama Bozukluğu olan Hastaların Ağız-Diş Sağlığı Bakımı ve Tedavileri” başlıklı toplantımızın ilk konuşmasını Başkanımız Prof. Dr. Bülent ZÜLFİKAR yaptı. Hemofili hastalığının tanı, tedavisi ve son gelişmeleri bizlere aktardı. İlgiyle dinlenen konuşmanın ardından Prof.Dr. Gülsüm AK “Hemofili Hastalarının Ağız Diş Sağlığı Bakımı ve Tedavileri” hakkında konuşmasına başladı. Kanama bozukluğu olan hastaların tedavilerini ve deneyimlerini geniş bir şekilde anlattı. Konuşmaların ardından Çorlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Erden YÖRÜTEN kapanış konuşmasında toplantının çok verimli olduğunu belirtti ve hocalarımıza plaketlerini sunarak toplantıyı kapattı.

Toplantıya katılan hekimlerimiz seminerin amacına uygun olarak çok verimli ve başarılı geçtiğini tarafıma bildirmişlerdir. Başta buraya gelen hocalarımız olmak üzere bizleri yalnız bırakmayan, katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Dr.Uğur POLAT
TRHD Tekirdağ İl Temsilcisi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Video Galeri

Foto Galeri