Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

İstanbul Avrupa Yakası İl Engelli Meclisi Toplantısı

İstanbul Avrupa Yakası İl Engelli Meclisi Toplantısı

Türkiye’de  engellilik konusunda çalışan  sivil toplum örgütlerinin ağ oluşturmaları ve bu ağların kapasitelerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak hedefiyle başlatılan “Aktif Yurttaşlık Hakkımızdır: ‘Türkiye Engelliler Meclisi’ne Doğru” projesi kapsamında 18.06.2019 tarihinde Fenerbahçe mahallesi TCDD Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen İstanbul Avrupa Yakası İl Engelli Meclisi Toplantısına Türkiye Hemofili Derneği'ni temsilen İsmail Tepe ve Vedat Şafak Pilatin katıldı. Yapılan toplantıda yönetim kurulu yedek üyelerimizden İsmail Tepe Ankara'da oluşturulacak Türkiye Engelliler Meclisi'nde İstanbul yerel meclisini temsil etmek üzere delege olarak seçildi.

52 ilden seçilecek delegeler ile oluşturulacak yerel engelli meclisleri, projenin devamında bir araya gelerek başkent Ankara'da Türkiye Engelliler Meclisi'ni meydana getirecek. Bu meclis çocuk, kadın, genç ve yaşlı engelli bireylerin haklarını savunmak ve geliştirmek için bir baskı gücü olarak kullanmak; mecliste yer alacak sivil toplum örgütlerinin idari ve mali kapasitesini güçlendirmek; iletişim, medya, gönüllü yönetimi, savunuculuk, lobicilik ve izleme gibi alanlarda yapabilirliklerini artırmak gibi amaçlar doğrultusunda çalışmalarını ulusal boyutta sürdürecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Video Galeri

Foto Galeri