Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

Kalıtsal Kanama Bozuklukları; Güncel Sorunlar ve Yeni Tedaviler Bilgilendirme & Eğitim Toplantısı / VAN

Kalıtsal Kanama Bozuklukları; Güncel Sorunlar ve Yeni Tedaviler Bilgilendirme & Eğitim Toplantısı / VAN

Hemofili hastalarının yaşam kalitesinin arttırılması ve tedavi ilkelerine uyumlarında en yüksek verime ulaşılması için Derneğimiz, İstanbul Üniversitesi öğretim üyelerinin katkısı ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin işbirliği ile 28 Ağustos 2019 tarihinde Van’da hasta, hasta yakınları ve konuyla ilgili sağlık mensuplarına yönelik aşağıda takdim edilen bilgilendirme / eğitim toplantısı düzenlenecektir.

Toplantı Programı:

Oturum Başkanları: Ahmet Fayik ÖNER, O.Bülent ZÜLFİKAR
 
9:30 – 9:45 Açılış Konuşmaları
Prof.Dr.Ahmet Fayik Öner: Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğr.Üyesi
Prof.Dr.O.Bülent Zülfikar: Türkiye Hemofili Derneği Bşk, İstanbul Üniv.– Cerrahpaşa Öğr.Üyesi
 
9:45 – 13:00 1. Bölüm
Konular ve Konuşmacılar
Hemofili ve Diğer Kalıtsal Kanama Bozukluğu Olanların Sorunları: Dr.Öğr.Üyesi S.Başak KOÇ (İÜ.Onkoloji Enstitüsü. Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Bilim Dalı)
 
Ağız - Diş Sorunları ve Tedavisi: Prof.Dr.Gülsüm AK (Türkiye Hemofili Derneği Başkan Yrd. ve  İÜ. Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı)
 
Laboratuvar Testleri ve Önemi: Prof.Dr.N.Sema GENÇ (İÜ.İstanbul Tıp Fakültesi Klinik Biyokimya Laboratuvarı, Tıbbi Biyokimya Öğr Üyesi
 
Hemofililerin İnternet ve Yapay Zekadan Yararlanmaları: Doç.Dr.Haluk ZÜLFİKAR (İÜ. İstatistik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve İktisat Fakültesi Öğr.Üyesi)
 
11:10 – 11:30 Ara
 
11:30 – 13:10 2. Bölüm
Konular ve Konuşmacılar
Kalıtsal Kanama Bozukluğu Olanlar ve Aileleri için Sağlıklı Yaşam: Uz.Dr.Yusuf BÜYÜKPINARBAŞILI (Türkiye Hemofili Derneği Başkan Yrd.)
 
Bölgesel Durum: Doç.Dr.Kamuran KARAMAN (Yüzüncü Yıl Üniv.Tıp Fakültesi, Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Bilim Dalı Öğr.Üyesi)
 
Sorunların Çözümü ve Güncel Tedaviler: Prof.Dr.O.Bülent ZÜLFİKAR
 
Soru ve Cevaplar
 
13:10 – 13:30 İkram

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Video Galeri

Foto Galeri