Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

Hemofili ve von Willebrand Bozukluğu Kamuoyuna Duyurulur

Hemofili ve von Willebrand Bozukluğu Kamuoyuna Duyurulur

Türkiye Hemofili Derneği, amacı doğrultusunda 1992 yılından beri karşılıksız olarak hizmet verirken hemofili alanında her zaman gündemi takip etmiş, öncü ve yönlendirici olmuştur. Nitekim günümüzde tedaviye ve ilaca kolayca ulaşılmasında, rekombinant ürünlerin ülkemize kazandırılmasında, profilaksi ve evde tedavi yapabilme hakkının elde edilmesinde dernek yetkililerimizin büyük katkısı olduğu bilinmektedir.

Hasta ve hekimin tedaviyi seçme hakkının olduğu; tedavide kullanılan ürünlerin başta etkin, güvenilir, kolay ulaşılabilir olması gerektiği unutulmamalıdır. Uzun ömürlü faktörlerin ve deri altı yoluyla uygulanabilen tedavi seçeneklerinin olduğu günümüzde, hemofililerin kullandığı plazma kaynaklı faktörlere yönelik yapılan yeni düzenlemelerle, yeni sıkıntıların yaşanmaya başlandığı öğrenilmiştir.

Bu kapsamda yaşadığınız sorunlar ve uygulamada karşılaştığınız değişiklikleri yazılı olarak (elden, e-posta, posta/kargo veya faks yolu ile) dernek merkezine bildirmeniz halinde, yapılacak araştırma sonucunda ilgili birimlere bu konularla ilgili müracaatların yapılacağı ve gerekli olabilecek taleplerin yetkililere ulaştırılması için işlemlere başlanacağı, kalıtsal kanama bozukluğu olanların oluşturduğu kamuoyumuza duyurulur.

Türkiye Hemofili Derneği Yönetim Kurulu

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

 • SİBEL BİRDAL
  2020-07-20 20:52:46

  Benim2.5yaşında oğlum hipofibrinojenemi hastası kanamaları oluyor vücudunda morlukları oluyor çok sıkıntı çekiyoruz bunun bir tedavisi varmı yardımcı olabilirmisiniz

  Cevap Ver 0 0
 • Hüseyin yılmaz
  2020-04-21 02:43:57

  Merhaba ilaç bulmakta sıkıntımı yasayCaz. Ne gibi düzenleme yapildı acıklarmısınız

  Cevap Ver 0 0
 • Abdulvahap
  2019-12-04 19:10:31

  Hocam Hemofili2 hastalarının düzelmesi için bir çalışma carmi

  Cevap Ver 0 0
 • Mustafa Canik
  2019-12-03 21:34:19

  Öncelikle çalışlarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. İlçede yaşayan Hemofili A hastasıyım. Bir ilçede yaşıyorum. Tek tip ilaç bizleri sıkıntıya sokacaktır, ilçe devlet hastanesi F 8 i bünyesinde nasıl bulundurabilecektir. Bizler yağı ile kavrulan geçinmeye çalışan insanlarız ilacı almamızdaki her türlü sıkıntı bozuk olan psikolojimizi dahada berbat edecektir. Sosyal devlet olmanın şartı insan sağlığı korumak ve refahını artırmaktır. Saygılarımla.

  Cevap Ver 0 0

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Video Galeri

Foto Galeri