Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

Derneğimizden "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" Kampanyasına Destek

Derneğimizden "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" Kampanyasına Destek

Yeni tip koronavirüs hastalığı (COVID-19) ile mücadele kapsamında mağduriyet yaşayan veya yaşayabilecek vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasıyla birlikte gösterilen dayanışmaya, kamu yararına faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu (STK) olan Türkiye Hemofili Derneği olarak biz de 50.000TL bağış yaparak destek olduk.
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

 • özgür ozan alçin
  2020-05-03 12:04:22

  Öncelikle 6 yaşında ağır hemofili a hastası bir çocuğun babasıyım.Sağolsun sağlık bakanlığı deri altı ilacı onayladı. Ancak kaç aydır sgk komisyonundan geri ödeme onayı çıkmadı.Umutla bu ilacı bekliyoruz.derneğinizden bu ilaçlara bir an önce erişebilmek için her türlü katkıyı bekliyoruz. Sebepleri aşağıda belirtilmiştir.

  1. Çocuğumun damarları çok ince ve zor bulunuyor, damar yoluyla tedavi olmaktan damar kalmadı.Düşünün yılda en az 100 kere damar deliniyor. O da şanslıysanız ve bir seferde damar bulunabilirse.

  2. Damar problemleri yüzünden evde biz kendimiz damar yolu açamıyoruz. Okula giden çocuğum, haftada en az 2 kere, milletin çocuğu uyurken, o yavrum hastanede damar yolu açtırmaya gidiyor. Bu sebeple ilk dersleri hep kaçırıyoruz. Eğitimi aksıyor.

  3.Psikolojik ve bedenen sürekli travma altında bir çocukluk geçirmek zorunda kalan çocuğum akranları gibi yaşayamıyor.

  4. Sürekli bir telaşlı yaşam içinde boğuluyoruz.Bu ilaç bize biraz daha özgürlük kazandıracak ve psikolojik ve bedensel travmalardan kurtulacağız.

  not: Doktor bülent beyin çok sağlam ve iyi bağlantıları olduğunu biliyoruz.Etkili ve yetkili bir bilim adamı olduğunu da.Eğer bület bey işi tam olarak ele alsa bu ilaç en geç 1 ay içinde hemofililerin kullanımına sunulur.Ve kendilerine de diyorum ki şimdi değilse ne zaman.Sizlerin desteğini bekliyoruz...

  Cevap Ver 0 0
 • Can Barboros
  2020-05-01 12:42:41

  Beklentim devletin topladığı vergiler ile STK lara destek olması. STK olarak Türkiye Hemofili derneğinin bağışı ve devlet kurumları ile destek içinde çalışılması önemli. Umarım SGK da sağlık bakanlığının ruhsat verildiği hemlibra isimli deri altı ilaca onay vererek profilaksi tedavisi almak zorunda olan inhibitörlü inhibitörsüz tüm ağır Hemofili A hastalarına destek verir. Derneğin bu konuda daha etkili olmasını bekliyorum.

  Cevap Ver 0 0

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Video Galeri

Foto Galeri