Hemofili Derneğine Bağış Yapın Hemofili Derneğine Üye Olun

2. Hem Sen Hem Ben Akran Hemofili Sempozyumu Tamamlandı

2. Hem Sen Hem Ben Akran Hemofili Sempozyumu Tamamlandı

İlkini 12-13 Ekim 2019 yılında dernek merkezimizde gerçekleştirdiğimiz “2.Hem Sen Hem Ben, Akran Hemofili Sempozyumu” TRHD Akademi çatısında dört gün boyunca 26-27 Aralık 2020 ve 9-10 Ocak 2021 tarihlerinde internet üzerinden canlı yayınla gerçekleştirildi. Programa, ilk sempozyumda da yer alan ve kalıtsal kanama bozukluğu olan 10  gencimiz ile onlara bilgi ve tecrübelerini aktaran 15’i tıp mensubu olan 27 uzman katılım sağladı. Kanama bozukluklarından kas-eklem sağlığına, fizyoterapiden beslenmeye, dijitalleşmeden liderlik ve sorumluluk almaya varan geniş bir yelpazedeki alanlarda uzman kişilerden eğitim alan katılımcılar son günde ise kendilerine belirtilen konularda önceden yaptıkları araştırmalara dayanarak sunumlarını gerçekleştirdi. Akran Hemofili Sempozyumu programı ile 15-22 yaş aralığındaki kalıtsal kanama bozukluğu bulunan gençlerimizin arasından yeni liderler yetiştirilmesi, onların kalıtsal kanama bozukluğu olan akranlarına eğitim verebilecek düzeye gelmeleri ve kamuoyunu bilgilendirmeleri hedeflenmiştir. Katkıda bulunan eğitmenlerimize, koşulsuz desteğini sunan Novo Nordisk Türkiye’ye ve İstanbul Üniversitesi'ne Türkiye Hemofili Derneği olarak hemofili ve diğer kalıtsal kanama bozukluğu olan hastalar ve yakınları adına gönülden teşekkür ederiz.

Belirtilen yaş grubunda olan ve sonraki Akran Hemofili Sempozyumlarında yer almak isteyen adaylar derneğimize telefon veya e-posta aracılığıyla başvurularını iletebilirler.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Video Galeri

Foto Galeri