×

Online Akademik Buluşmalar – Doç. Dr. Açelya Yılmazer Aktuna

İstanbul Üniversitesi, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ve derneğimiz işbirliğiyle gerçekleşen haftalık seminer programlarında 27 Ocak Çarşamba günü saat 14:00‘te Doç. Dr. Açelya Yılmazer Aktuna konuşmacı olacak.


Ankara Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi olan Dr. Yılmazer Aktuna aynı zamanda Kök Hücre Enstitüsü’nde de 2016 yılından beri müdür yardımcılığı görevini yürütmektedir. Doktora çalışmaları sırasında adenoviral vektörlerin yapay lipid zarlar ile kaplanması üzerine çalışmış ve bu teknolojinin hücre kültürü ve fare modellerinde ne şekilde davrandığını göstermiştir. Ayrıca karbon nanomalzemeler de dahil olmak üzere bir çok farklı biyomalzemenin biyomedikal alandaki kullanımı üzerine deneyimi bulunmaktadır. Temmuz 2013’te Türkiye’ye geri dönüş yapmış, ve o zamandan beridir kendi araştırma grubunu yönetmektedir. 2013 yılında Tıbbi Biyoloji ve Genetik Derneği tarafından en iyi genç araştırmacı ödülünü almıştır. 2018 yılında TÜBA-GEBİP ödülünü, 2019 yılında ise Ankara Üniversitesi Teşvik ödülünü almıştır.

Sağlık profesyonellerine yönelik ve online olarak gerçekleşecek programa katılmak için ad soyad, kurum, branş, unvan ve e-posta bilgilerinizi 2 Ocak Çarşamba günü saat 13:00’e kadar info@turkhemoder.org adresine iletebilirsiniz.